Laboratorium Przyszłości-robótki ręczne w naszej szkole

Dzięki inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod nazwą „Laboratoria Przyszłości”, nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce naukowe i sprzęt pozwalający prowadzić zajęcia w sposób ciekawy i nowoczesny, sprzyjający rozwijaniu talentów i zainteresowań uczniów. Wśród nowych, nietypowych jak do tej pory dla szkoły pomocy naukowych, znalazły się, m.in.: maszyny do szycia, szydełka, druty, igły, kolorowe nici, kordonki, włóczka. Dzięki tym akcesoriom i urządzeniom uczniowie mają okazję nauczyć się praktycznych, bardzo przydatnych w życiu umiejętności. Podczas zajęć prowadzonych 13 i 14 października 2022r. uczniowie, a także nauczyciele rozwijali umiejętność szydełkowania. Dla początkujących okazało się to nie lada sztuką. Ci, którzy wcześniej próbowali już coś dziergać pod okiem mamy czy babci, radzili sobie świetnie. Początki bywają trudne. Żeby coś stworzyć, trzeba włożyć w to wiele trudu i pracy. Jednak nie wolno się zniechęcać, tylko sumiennie ćwiczyć, aż nabierze się wprawy. Wtedy można zrobić własnoręcznie wiele pięknych rzeczy. Podczas początkowych zajęć powstały już pierwsze szydełkowe cudeńka. Mamy nadzieję, że uczniowie będą wytrwali, bo w planie mamy naukę robienia na drutach, wyszywania i szycia na maszynie. Zapraszamy chętnych. Chłopcy też mogą do nas zajrzeć.
Więcej fotek na naszym Facebooku
Opiekun Beata Bek
Skip to content