Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” podjęto działania związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października od 1992 roku. Celem tego dnia jest zwiększanie świadomości społecznej na temat zdrowia psychicznego i wspieranie walki ze stygmatyzacją społeczną.
Zdrowie psychiczne określane jest jako dobrostan psychiczny jednostki, przekładający się na jej jakość życia. Co za tym idzie szukanie i korzystanie z pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, powinno być tak samo ważne jak dbanie o zdrowie fizyczne.
Tego dnia psycholog Pani Kamila Lega oraz pedagog Pani Marzena Gonet podjęły różnorodne działania profilaktyczne. U młodszych dzieci wspierano i rozwijano m.in. kompetencje emocjonalne, sposoby radzenia sobie z problemami oraz prawidłowe wyrażanie swoich emocji. Uczniowie mieli okazje malować emocje do podkładu muzycznego, zgodnie z panującym nastrojem w muzyce, a także zaznaczać kolorami na obrazku, gdzie czują w ciele daną emocje.
Samorząd Uczniowski we współpracy z Panią Marzeną Gonet przekazali uczniom broszury z poradami, jak mogą zadbać o swoje zdrowie psychiczne.
Więcej na naszym Facebooku
Skip to content