BądźMY Eko i PomagajMY!

W roku szkolnym 2023/24 nasza Szkoła przystąpiła do projektu „Zbieram to w szkole”.
Ideę „Zbieram to w szkole” najlepiej opisuje motto: zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody.
Chętne szkoły i przedszkola, włączają się w cały system różnego rodzaju zbiórek surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy „pomocą bez pieniędzy”. Można zbierać: telefony komórkowe, baterie, laptopy, stare srebro, złoto, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe, klocki LEGO, „Dobre monety”, ubrania i tekstylia, duży sprzęt AGD /RTV.
Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowano dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspierana jest budowa studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, gry, audiobooki, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących.
W Szkole Podstawowej im. Marii i Michała Krukierków będziemy zbierać: baterie, ubrania i tekstylia. Zbiórkę rozpoczniemy po otrzymaniu pojemników na surowce wtórne. Dołącz do projektu! ZbierajMY – PomagajMY! Więcej informacji na stronie internetowej
D. Dołęgowska
Skip to content